Портрет Христоффеля Плантина (Крістофеля Рlantin) – Пітер Рубенс

Портрет Христоффеля Плантина (Крістофеля Рlantin)   Пітер Рубенс

Христоффель Плантин – французький книгопечатник, засновник будинку друку в Антверпені і видавець Біблії. Дата створення портрета точно не встановлена. Рубенс був набагато молодший Плантина і, ймовірно, писав портрет по наявним картин чи ілюстрацій. Однак, сучасники відзначали незвичайну правдивість портрета.

Плантин вивчав палітурна справа і книготоргівлю в Каннах, і влаштувався Антверпені як палітурник. Травма руки, змусила залишити палітурна справа, і він зайнявся друкарством. Його багато видань були з чудовими ілюстраціями. Він перший використав для книжкових гравюр мідні пластини, замінивши ними дерев’яні. Біблія, з початковим текстом Старого і Нового Завітів, була самим важливим і потрібним з усіх видань. Незважаючи на протидію придворних, король Іспанії Філіп II, підтримав видання християнської Біблії.

Вона видавалася вісім разів. Коли Антверпен був розграбований іспанцями, і Плантин повинен був платити великі податки, він поїхав до Парижа і там відкрив і при новому університеті в Лейдені філії друкарні. В Антверпені залишилася маленька друкарня. Керували нею зяті Плантина. У 1585 Плантин повернувся в Антверпен.

Після його смерті Антверпенская друкарня Плантина-Моретуса працювала до другої половини 17-го сторіччя. Нащадки Плантина багато років ретельно зберігали будівлю і обладнання. У 1876р. місто Антверпен придбав усе, і там створили музей Плантина-Моретуса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Христоффеля Плантина (Крістофеля Рlantin) – Пітер Рубенс.