Портрет художника Архипа Івановича Куїнджі – Іван Крамськой

Портрет художника Архипа Івановича Куїнджі   Іван Крамськой

Завжди радий чужий удачі, в 1877 році Крамськой звертається до Рєпіна з захопленим листом з приводу написаного ним Портрета А. В. Куїнджі. Після пристрасного, професійно-глибокого аналізу живопису Рєпіна Крамськой пише: “В перший раз у житті я позаздрив живій людині, але не тієї негідною заздрістю, яка спотворює людину, а тієї заздрістю, від якої боляче і в той же час радісно; боляче, що це не я зробив, а радісно, що ось воно існує, зроблено, стало бути, ідеал можна схопити за хвіст, і тут він схоплений”.

Між тим, сам Крамськой створив кілька портретів А. В. Куїнджі.

При всіх перевагах роботи Рєпіна образ, створений Крамским, суттєво доповнює наші уявлення про художника, таємниця живописного методу якого досі вражає глядачів. Не пристрасний напір, не порив – в цьому портреті переважає тиша зосередженості, занурення в світ гармонійного відчуженого споглядання.

Крамськой немов підглянув момент творчої зосередженості, коли художник залишається наодинці зі своїм полотном. На м’яко вібруючому коричнево-зеленому тлі виділяється пишноволосая “біблійна” голова Куїнджі, тонкі, зеленуваті тіні лягають на широкий світлий лоб, хоронитель довгасті, східного розрізу очі, напівприкриті важкими повіками.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет художника Архипа Івановича Куїнджі – Іван Крамськой.