Портрет художника Жозефа Аведа – Жан Батист Симеон Шарден

Портрет художника Жозефа Аведа   Жан Батист Симеон Шарден

Шарден досить рідко звертався до жанру портрета, а якщо все ж і портретировал кого-небудь – то лише близьких друзів і знайомих. Крім того, художник майже ніколи не виставляв ці портрети як “власне портрети” найчастіше він намагався знайти якесь інше, “жанрове” назва.

Так, наприклад, портрет художника Жозефа Аведа, який ви можете бачити вгорі, був показаний в Салоні 1737 року під назвою “Алхімік”. Цю картину дуже тепло зустріли критики, сравнивавшие її з роботами Рембрандта. Фігуру “алхіміка” Шарден написав в оточенні самих цікавих предметів.

Важкий фоліант, пісочний годинник, чорнильниця – всі ці деталі дійсно були б під стати оселі якого-небудь чорнокнижника або філософа. Враження довершують химерні бутлі, що вишикувалися на камінній полиці за спиною Аведа. Зауважимо, що цей, умовно кажучи, “ранній” портрет – майстерно виконаний і вельми вишуканий – не віщує, при всьому при тому, подальшого розвитку Шардена в “портретному” напрямку і, тим більше, появи блискучою серії пастельних портретів.

Перший з них, показаний у Салоні 1771 року, потряс глядачів. Художник був до цього часу вже важко хворий, і ніхто не думав, що його таланту вистачить на новий, та ще настільки сильний, сплеск. Один з тогочасних критиків здивовано писав: “З першої спроби Шарден виявив себе видатним майстром пастелі”. Останній пастельний портрет роботи Шардена був показаний в Салоні 1779 року, всього за кілька місяців до смерті автора.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет художника Жозефа Аведа – Жан Батист Симеон Шарден.