Портрет художників П. Д. і А. Д. Кориних – Михайло Нестеров

Портрет художників П. Д. і А. Д. Кориних   Михайло Нестеров

Портрет викликав захоплення величезним майстерністю, з якою був написаний, гранично точною і разом з тим любовної характеристикою зображених осіб, строгістю і гармонією композиційного і кольорового рішення. Глядачі з подивом дивилися в етикетку – “М. в. Нестеров. Портрет братів Кориних. 1930 рік”.

Багато з них не могли собі уявити, що творець портрета – “той самий” Нестеров, знаменитий російський художник, на межі століття прославив своє ім’я картинами на релігійні теми і розписами соборів. Правда, деякі, більш досвідчені відвідувачі виставки згадували про те, що знаходиться в Російському музеї такому особливому і поетичному портреті дочки Нестерова – “Амазонці” , про відмінний портрет дружини художника в Третьяковській галереї. І ставало ясним, що шлях Нестерова – художника, як думали багато, пройшла вже епохи-не тільки не закінчений, але майстер знаходиться в періоді нового творчого розквіту і, що особливо важливо, посів значне місце в радянському мистецтві.

Дійові особи нестеровського портрета, художники брати Коріни, були в ту пору порівняно мало відомі. З Нестеровим ж молодих живописців пов’язували багаторічні сердечні, дружні відносини. Два десятиліття відокремлювали час написання портрета від того дня, коли до Нестерову прийшов юний палешанин Павло Дмитрович Корін – нині академік, народний художник СРСР, тоді учень “іконописної палати”, нагадував своїм виглядом юнаків з фресок Гірландайо і Пінтуріккіо. Він став діяльним помічником і відданим учнем великого художника. Через кілька років зблизився з Нестеровим і його молодший брат Олександр Дмитрович, в майбутньому найбільший радянський реставратор.

До часу написання портрета Коріни перебували в розквіті творчих сил. Нестеров любив і цінував молодих художників за ясність і твердість їх поглядів, відданість поставленої життєвої мети, неусипность творчих шукань. “Поки вони існують, я не втомлююся милуватися ними,- писав він одного з своїх друзів,- милуватися моральними, їх душевними властивостями… Обидва брата дають багато і давно мені радості”. В 1930 році, прагнучи відобразити образи внутрішньо близьких йому людей, Нестеров створює видатний твір, подводящее підсумок багаторічним наполегливим пошукам і є разом з тим відправною точкою для подальшої його роботи в області портрета.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет художників П. Д. і А. Д. Кориних – Михайло Нестеров.