Портрет Якоба фон Морсперга – Ганс Бальдунг

Портрет Якоба фон Морсперга   Ганс Бальдунг

Для розвитку реалістичних тенденцій німецької живопису у другій половині 15 століття певне значення має обнаруживающаяся в цей час зв’язок окремих майстрів з більш цілеспрямованою у своїх передових завоюваннях нідерландським мистецтвом.

У творчості цих художників з’являється схильність до образної цілісності, композиційної впорядкованості підпорядкованості окремих деталей цілому. Найбільшим з майстрів цього роду був верхнерейнский живописець і графік Мартін Шонгауер, відомий в історії мистецтва в першу чергу як визначний гравер.

Кращий твір Шонгауера-живописця-“Мадонна в альтанці рожевою” . Ця картина – одне з найбільш значних творів раннього німецького Відродження. Художник зображує тут улюблений позднеготічеськой майстрами символічний мотив, але в його інтерпретації цей мотив не містить нічого наївно-ідилічного, як, наприклад, у Лохнера.

Від готики тут зберігаються відома гострота, незграбність витончених нервових форм, орнаментальність в трактуванні квітів і листя. За типом суворого, суворого особи мадонна Шонгауера близько нагадує мадонни Рогира ван дер Вейдена. Новим для німецького мистецтва моментом, надає тому творові особливу значущість, є виразно виражені у ньому пошуки продуманої і закономірною впорядкованості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Якоба фон Морсперга – Ганс Бальдунг.