Портрет Яспера Схаде ван Веструма – Франс Халс

Портрет Яспера Схаде ван Веструма   Франс Халс

Портрет Яспера Схаде ван Веструма – прекрасний зразок пізнього творчості Франса Халса. Картина відрізняється тонкістю психологічної характеристики і живописною майстерністю. Яспер Схаде, будучи суддею Утрехта, займав досить високе становище в суспільстві.

Художник створив образ молодого, привабливого, хоча і не вольової людини, одягненого багато, але непомітно. Проте розумне обличчя судді, на якому блукає сумна усмішка, вже несе відбиток гіркоти й розчарування. Здається, що за зовнішнім благополуччям цей пан приховує небезпечну хворобу або глибоку незадоволеність життям.

Колірна композиція картини будується на напружених контрастах чорних і білих тонів, відтіняють рідкісними червоно-коричневими плямами. На цьому полотні найтонші переходи карнации особливо виграють при зіставленні з стримано-холодними барвами, якими виконані наряд моделі і витриманий в темно-оливковою гамі фон портрета.

Наділений безліччю градацій чорний колір Халса позбувся тут тяжкості і глухість, ставши по виразності практично рівним іншим квітам спектра. Представляючи людини гранично реалістично, голландський живописець не звеличує портретованого, надаючи йому можливість бути самим собою навіть у замовному парадному полотні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет Яспера Схаде ван Веструма – Франс Халс.