Портрет Язмурада Оразсахатова – Иззат Кличев

Портрет Язмурада Оразсахатова   Иззат Кличев

Народний художник СРСР Иззат Кличев – один з провідних майстрів радянської живопису. Він прагне до створення творів цивільного звучання, здатних передати значущість нашої епохи, велич людини праці. Створений художником цикл портретів туркменських трудівників виник на основі глибокого вивчення життя.

Кличев побував у будівельників Каракумского каналу, у тваринників Туркменії. “Без вивчення дійсності,- пише художник, – без спілкування зі славними трудівниками сіл і міст неможливо поява творів правдивих, опромінених думкою, пройнятих великим почуттям, творів громадянського звучання”. Так, провівши в бригаді знаменитого хлопкороба Язмурада Оразсахатова майже місяць, Кличев зобразив образ людини, міцно пов’язаного з самим процесом праці, з рідною землею. Він зобразив Оразсахатова прямо в полі, біля ваг. Сонячний пейзаж Туркменії, фігури працюють далеко людей надають безпосередність портрета.

В радянській живопису рубежу 1950-х-1960-х років митці прагнули до показу життя без прикрас, до зображення робочих буднів. В той же час вони, уникаючи мелкотемья, буденності, стають на шлях пошуків монументальності, значущості образу, що народжує часом підкреслено укрупнені форми. Всі ці риси можна відзначити і в портретах Кличева.

Учень Ленінградського художнього інституту ім. В. Е. Рєпіна, художник знає і глибоко поважає російське мистецтво, Иззат Кличев міцними узами пов’язаний з національної туркменської культурою. Він живе і працює в Ашхабаді, веде велику викладацьку роботу. Творчість туркменського художника органічно увійшло в багатонаціональна радянське мистецтво. Твори, створені Кличевим, зайняли почесне місце в колекціях найбільших музеїв країни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Язмурада Оразсахатова – Иззат Кличев.