Портрет Єремії Деккера – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Портрет Єремії Деккера   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського художника Рембрандта ван Рейна “Портрет поета Єремії Деккера”. Розмір портрета 71 x 56 см., дерево, олія. Таким же гордим було колись-то серце великого Олександра, Що ніхто не міг його по-справжньому зобразити Крім Апеллеса… Я сам не оищущаю в моїх грудях такої величини духу І такого широкого серця Якщо ж це все-таки має місце, То я буду дуже радий, Бачити на поверхні дерева відображення мого єства нашого часу і світу Апеллеса. І не тому, щоб отримати з цього вигоду, Ні, тільки доброзичливості… Це рядки з збереженого вірша голландського поета Єремії де Деккера, якого Рембрандт, ймовірно дружній схильності, портретировал незадовго до смерті літератора. “Шедевр серед шедеврів.

У своєму чорному костюмі і капелюсі ця людина здається як би братом синдиков, але з ще більш підкресленою одухотвореністю. Ця велика тінь, що падає на його обличчя і приховує його риси – не тінь чи смерті це, смерті, яка миттєво робить з того, що було людиною, спогад? З допомогою лише одного засобу – гри світла і тіні – Рембрандт проникає в саму глибину душі. Він не прагне тут до живописних ефектів, мазок спокійний, майже безособовий, кисть, водимая роздумами художника, скромна.

Можна навіть припустити, що ця картина написана сліпим. Рембрандт спостерігає не модель, а першоджерело всіх речей, що знаходиться у його серці” . Так затверджується сила передбачення художника, нечувано втілює в образах історії та міфології лише те, що він відкриває в душі і буття сучасників: велич людської природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Єремії Деккера – Рембрандт Харменс Ван Рейн.