Портрет юнака – Алессандро Аллори

Портрет юнака   Алессандро Аллори

Картина італійського художника Алессандро Аллори “Портрет юнака”. Розмір картини 55 х 43 см., дерево, олія. У 1540-і роки і в подальшому до кінця 16 століття маньєризм виходить за межі італійського флорентийско-римського кола і до кінця століття стає панівним напрямом в придворному мистецтві Італії як на півночі країни – в Мілані, так і на півдні – в Неаполі, проявляючись не тільки в живописі, але і в скульптурі, почасти в архітектурі.

Мистецтво зрілого маньєризму, що склалося на основі антиренессансних устремлінь раннього маньєризму, не тільки протистоїть передовим тенденціям в італійському мистецтві 16 століття, але й відкрито пов’язано з ідеологією феодально-католицьких кіл, підпорядковане завданню прославлення римської церкви, герцогів і правителів князівств Італії.

Сум’яття, песимістичний надлом раннього маньєризму поступаються місцем холодної офіційності; естетичні ідеали набувають все більш абстрагований, млявий характер, цілком підпорядковуються нарочито довільній формальною схемою – “манері”, як її називають теоретики того часу; творчість художника виявляється прикутим цілою системою догм і канонів. До кінця 16 століття маньеристическое напрям у мистецтві повністю виявляє свою безплідність і заходить у глухий кут.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет юнака – Алессандро Аллори.