Портрет юнака – Джорджоне

Портрет юнака   Джорджоне

Картина “Портрет юнака” створена італійським художником Джорджоне приблизно в середині першого десятиліття. Розмір картини 58 x 46 см, полотно, олія.

Для Джорджоне характерно, що його цікавить в образі людини не стільки неповторна сила і яскравість індивідуально вираженого характеру, скільки саме якийсь витончено складний і разом з тим гармонійно цілісний ідеал досконалої людини або, точніше, ідеал того духовного стану, в якому перебуває людина. Тому в композиціях митця майже відсутня та портретна конкретність характерів, яка наявна в монументальних роботах більшості майстрів італійського Відродження.

Більш того, і самі композиції Джорджоне можна назвати лише певною мірою монументальними. Як правило, вони невеликі за розмірами. Вони не звернені до великих людських юрб.

Витончена муза Джорджоне – це мистецтво, найбільш безпосередньо виражає естетичний і моральний світ гуманістичної верхівки венеціанського суспільства. Це картини, розраховані на тривалий спокійне споглядання поціновувачем мистецтва з тонким і складно розвиненим внутрішнім духовним світом. У цьому специфічне чарівність художника, але також і його певна обмеженість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)