Портрет Жанни Самарі в повний зріст – П’єр Огюст Ренуар

Портрет Жанни Самарі в повний зріст   Пєр Огюст Ренуар

Ренуар п’єр був першим імпресіоністом, заполучившим величезну популярність серед французьких багатіїв завдяки написання безлічі прекрасних портретів відомих людей. Він майстерно володів світлотінню, що робило його картини дуже реалістичними. Завдяки такій техніці він написав такі відомі картини, як “Читає Клод Моне”, “Оголена Ганна”, а також цілу серію картин з купальщицами.

Серед безлічі робіт художника можна виділити частину полотен, на яких він зобразив відому тоді актрису Жанну Самарі. Ренуар зустрів її, коли вона була зовсім молоденькою дівчиною. Він був вражений красою Жанни, її золотисте волосся і сяюча шкіра полонили його, і він вважав, що тільки він один з усіх художників у світі здатний передати на полотні її красу такою, якою вона була насправді. П’єр написав чотири портрета Жанни, які на століття зберегли її красу і молодість, а також стали предметом наслідування молодих француженок.

Кожен портрет унікальний, незважаючи на те, що на них зображено один і той же чоловік. Дану картину, як і всі імпресіоністські картини, слід спостерігати трохи здалеку, щоб всі мазки з’єдналися в єдину композицію і пішла та невелика розмитість зображення, властива імпресіоністам. Тільки так глядач зможе побачити саме той образ, який намагався донести художник.

Ця картина була написана П’єром Ренуаром в 1878 році і стала третьою в серії. На ній актриса зображена на весь зріст, тому картина стала найбільшою з чотирьох портретів. Жанна Самарі зображена в довгому світлому красивому платті, яке в той час могли собі дозволити тільки світські дами. На її руках надіті білі рукавички.

Якщо уважно розглянути картину, створюється враження, ніби героїня злегка нахиляється вперед, немов присуваючись до глядача. Оксамитова світла шкіра Жанни, яку так обожнював Ренуар і порівнював її з сонячним світлом, контрастує з навколишнім актрису темним інтер’єром. Темні очі героїні грайливо дивляться на всіх, хто милується її красою.

Жанна Самарі померла дуже молодою, у віці 33 років, але завдяки портретам, написаним Ренуаром, вона залишила великий слід у мистецтві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Жанни Самарі в повний зріст – П’єр Огюст Ренуар.