Портрет жінки – Анрі Руссо

Портрет жінки   Анрі Руссо

Оповите таємницею походження двох великих жіночих портретів на весь зріст, написаних художником з проміжком у два роки. Мотив цих робіт багато в чому схожий, і те, як розташовані на картині персонажі, а також сам формат полотен, дозволяє зробити висновок, що портрети створювалися на замовлення, і відносяться до категорії парадних. Не встановлено, хто позував Руссо при створенні картин.

Картина “Портрет жінки”, відома як “Портрет пані М.”, а також як “Ядвіга” створена в 1895 році і, за однією з версій, художник зобразив на ній прекрасну польку по імені Ядвіга, до якої він мав коли-то палкі почуття. Руссо дуже подобалося це ім’я, кажуть, що для нього воно уособлювало жіночність. Легенда свого підтвердження не знайшла, але ім’ям Ядвіга названа жінка в картині “Сон” – вершині творчих можливостей художника, а також героїня його п’єси “Помста російської сироти”.

Гілка в руках дівчини – деталь цікава, якщо врахувати, що вона символізує смерть, тому знову доводиться звертатися до легендою, яка підтверджує, що до часу створення портрета, таємничої польки вже не було в живих. Плаття чорного кольору надає сюжетом більше драматизму, ніж урочистості.

У 1908-му картину побачив Пабло Пікассо і, захопившись роботою, придбав її, заплативши, правда, досить демократичну ціну, зате влаштував на честь автора торжество в своїй майстерні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)