Портрет жінки – Вінсент Ван Гог

Портрет жінки   Вінсент Ван Гог

Полотно “Портрет жінки” написано рукою постімпресіоніста Вінсента Ван Гога в період його ранньої творчості, хоча самому автору на той момент вже виповнилося 33 роки. Не дивлячись на значний життєвий досвід і допитливий гострий погляд на предмети і людей, як художника, роботи того відрізка володіли недомовленістю.

Представлена картина чітко вказує на дивний підхід до зображення й композиції, на брак мистецької освіти і почуття кольору Вінсента. Темна палітра “Жінки” здається хаосом колірних плям. Занадто темний колорит і постановка моделі занурили роботу в морок, який був присутній у твори автора аж до так званого паризького періоду його біографії.

Авторська недосвідченість і впізнаваний мальовничий штрих не зробили “Портрет” нудним. Завдяки певній техніці уривчастого листи і різноманіттю кольорів, які можна розгледіти лише з близької відстані, полотно складається ціле з дрібних мозаїк. Подача пігменту у Ван Гога жирна, рясна і надто смілива. Однак, робота кричить реалізмом.

Постимпрессионистское настрій лише злегка торкнулася полотно і проявилося в багатоквітті фарб. Зображення жінки витлумачено Вінсентом незграбно, де грубо і надумано. Її вигляд схожий гострого чоловічому анфасу. Здається, що автор просто грає з маслом, кидаючи неслухняну тягучу масу мастихіном, як будівельник, вибудовуючи стіну з вохри, кадмію і краплака. При цьому портрет видає неповторну, але впізнавану, техніку Ван Гога. Як і багато роботи, аж до 1887 року, портрет невідомої відрізняється узагальненими рисами без дрібної промальовування і позбавлена плавності ліній.

До того ж до віку пані, якій далеко за сорок, штрихи і темна палітра “надають” їй зайвих десять років. Бути може, оригіналу не сподобалася зістарена копія, але закрадається думка, що автор писав по пам’яті або покладаючись на власну уяву. Адже в момент створення портрета дрентенский пастор заборонив селянам позувати художнику. Написання “Портрета жінки” випало на точку перелому біографії та творчих пошуків Вінсента. Робота, як останній подих старої манери і похмурих фарб, закрила етап метань, самотності, розлучення і нерозуміння його композицій, відкриваючи дорогу світлої живопису і творчого сплеску нідерландця Гога.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет жінки – Вінсент Ван Гог.