Портрет жінки з розпущеним волоссям – Вінсент Ван Гог

Портрет жінки з розпущеним волоссям   Вінсент Ван Гог

У листопаді 1885 року Ван Гог переїхав в Антверпен. Незабаром він вирішує зайнятися своїм професійним освітою і поступає в академію образотворчих мистецтв. Але крім уроків малюнка і живопису Ван Гаг також приділяє чималу час відвідування музеїв. Його увагу привертають роботи старих майстрів, зокрема картини Пітера Пауля Рубенса.

У творчості цього великого художника XVII століття Ван Гога приваблює легка проста техніка. Він писав братові, що ця легкість насправді тільки здається таковою, адже за допомогою швидких сміливих мазків Рубенс настільки майстерно легко малює. Його портрети і фігури викликають нескінченне захоплення Ван Гога.

Натхненний роботами Рубенса, Ван Гог пише портрет жінки, намагаючись виконати його в такий же легкої і стрімкої манері. Він зображує жінку з темними розпущеним волоссям. Швидкими пастозними мазками зелено-вохристого і темно-блакитного кольорів він пише фон, на якому силуетом виділяються темні кучеряве волосся. Особа написано великими широкими площинами. Художник формує обсяги за допомогою глибоких тіней і цільних світлових ділянок.

З допомогою сміливої манери письма художник підкреслив характер жінки. У той же час, він зосередив основну увагу на рисах її обличчя. Ван Гог майстерно передав виразний погляд портретованого, спрямований у бік. У поєднанні з опущеними куточками рота очі передають суперечливість і складність її почуттів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет жінки з розпущеним волоссям – Вінсент Ван Гог.