Портрет Жорж Санд – Ежен Делакруа

Портрет Жорж Санд   Ежен Делакруа

Жорж Санд – знаменита французька письменниця Аврора Дюдеван, в дівоцтві Дюпон. Батько знатного роду, а мати селянка. Навчалася в католицькому інституті-монастирі. У 18 років вийшла заміж за барона Дюдевана, а потім через 8 років шлюб розпався. Мала двох дітей.

Щоб прожити, спочатку займалася живописом, розписувала фарфор, вироби її користувалися успіхом. Але потім захопилася літературною творчістю. Нею написано багато популярних романів: “Індіана”, “Консуело” та інші. Вона працювала надзвичайно продуктивно – в рік могла написати три романа.

Жорж Санд панувала в світі, вона була ніжна, цікава жінка. Але в той же час її називали “синім панчохою”, “душа нарозхрист”, “інтриганка і скнара”, “слабка жінка”, “орлиця і курка” в одному обличчі. Історія Жорж Санд знайома численними захопленнями. Серед них були Фредерік Шопен, Альфред де Мюссе та інші відомі французи того часу. Була вона і в близькій дружбі з Делакруа.

Жорж Санд була прихильницею соціалістичних ідей, була представницею романтичної школи. Брала участь у Лютневій революції 1848 року. А в червні всі її утопічні ілюзії були розбиті, і вона припинила громадську діяльність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Жорж Санд – Ежен Делакруа.