Порятунок Арсіної – Якопо Тінторетто

Порятунок Арсіної   Якопо Тінторетто

Картина Якопо Тінторетто “Порятунок Арсіної”. Розмір картини 153 x 251 см, полотно, олія. У 1550-1560-х роках Тінторетто створює не тільки твори, в яких вже вгадується трагічна смятенность епохи, але також і серію картин, пройнятих прагненням піти від конфліктів дійсності у світ поетичної казки, у світ мрії.

Але і в них гостре почуття контрастів і хиткою нестійкості мінливого буття, нехай перетворення казкової і опоэтизированной формі, все ж таки дає себе відчувати. Так, у написаній на мотив французької повісті 13 століття картині “Порятунок Арсіної” художник створює, здавалося б, у традиціях ренесансних живописних “поезій” чарівну казку про те, як лицар і юнак, підпливли на гондолі до підніжжя похмурій замковій вежі, яка виросла з моря, рятують двох закутих у ланцюги голих красунь.

Це чудова поема, яка веде людину у світ поетичного вимислу від неспокійної і хиткою нестійкості реальному житті. Але з якою гостротою зіставляє майстер холодну металеву кирасу лицаря, що стикається з м’якою ніжністю жіночого тіла, і як хистка, нестійка опора – легка човен, що гойдається на хвилях невірного моря.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Порятунок Арсіної – Якопо Тінторетто.