Потоп – Карел ван Мандер

Потоп   Карел ван Мандер

Згідно Біблії, потоп з’явився Божественною відплатою за моральне падіння людства. Бог вирішив знищити таким чином все людство, залишивши в живих лише благочестивого Ноя і його сім’ю – єдиних праведників, які живуть у той час на землі.

Бог завчасно повідомив Ною про своє рішення, і наказав побудувати Ковчег – судно, здатне пережити готується потоп. Бог дав Ною точні вказівки, як побудувати ковчег і спорядити його для тривалого плавання. До початку робіт з будівництва ковчега Ноя було 500 років і у нього вже було три сини. Після будівництва ковчега, перед потопом, Ною було 600 років. Таким чином на будівництво ковчега пішло 100 років.

Коли робота була завершена, Ною було наказано зайти в ковчег з сім’єю, і взяти з собою по парі від кожного виду тварин, що живуть на землі. Ной виконав вказівку, і коли двері ковчега закрилися, води обрушилися на землю. Повінь тривало 40 днів і ночей і майже все живе на землі загинуло, залишився лише Ной і його супутники

Ця трагедія була зображена багатьма з живописців і кожне нове зображення було викликом кожного художника, бажання показати свою майстерність. Карел Ван Мандрів був майстром маньєризму і показав людей в спотворених, драматичних позах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)