Потужність печер – Микола Реріх

Потужність печер   Микола Реріх

“Потужність печер” – одна з найбільш емоційних картин серії “Майтрейя”. Діагональна композиція, “біжить” абрис скелястого масиву, повторює закрут річки, силуети далеких гір, струмків талого снігу на вершинах виявляють і підкреслюють динамізм і внутрішню напруженість подій, досягаючи концентрованого вираження в колірному імпульсі Червоного вершника.

Величезний скельний масив, прорізаний лазами-печерами і вирубаними в товщі молельнями, урочисто височіє над закрутом річки на тлі фіолетових гір і рожево-блакитних перлинних вершин. Протягом багатьох століть у прикрашені розписами і скульптурою храмових приміщеннях моляться і медитують в самоті ченці-желтошапочники, закликаючи Благословенного і посилаючи благі думки в простір на допомогу людям. Їх нерухомі фігури є невід’ємною частиною цього гірського пейзажу.

Химерні лінії скель і отворів в них подібні древньому ієрогліфу, що містить приховану від непосвячених таємницю. Таємниця ця – Шамбала, куди в пошуках щастя і знань спрямовуються по підземних ходах подорожні. Однак без Поклику туди ніхто не дійде. Лише праведні з чистими помислами і підготовленої кармою досягають охоронного місця. Стародавні печерні храми, в яких гартується Дух, служать немов зримим передоднем невидимою Обителі Мудрих.

Художник створює масштабний позачасовий образ у двомірному просторі, де отримують логічне розвиток події минулого, теперішнього і майбутнього. Світ реальний, виявлений у трьох стихіях – неба, землі і води, пронизаний потужними еманаціями світу надземного і натхненний передчуттям явища Майтрейї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)