Повернення Персефони – Фредерік Лейтон

Повернення Персефони   Фредерік Лейтон

Ця робота ілюструє давньогрецький міф про Персефону, дочки богині родючості Деметри. Персефону викрав Аїд, володар царства мертвих. Деметра, дізнавшись про те, що її дочка викрадена, розгнівалась і перетворила Землю в безжиттєву пустелю.

Лише після того, як Зевс дозволив Персефони раз у році ненадовго залишати країну тіней і повертатися до матері, Деметра змінила гнів на милість. У всі часи цей міф був алегорією відродження життя навесні. “Повернення Персефони” Лейтон показав на виставці в Королівській Академії в 1891 році одночасно з полотном “Персей і Андромеда”.

Критики визнали ці роботи парними. В обох випадках головна героїня написана художником з Дороті Дін, обидві картини присвячені одній і тій же темі – відродження життя і прославлянню сонячного світла. Як зазвичай, Лейтон вважав за краще відійти від традиційного погляду на сюжет і написав “напівмістичну” сцену, роднящую це полотно з творчістю художників-символістів. Незважаючи на це, робота була прийнята критиками досить прохолодно і оголошена “старомодною”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Повернення Персефони – Фредерік Лейтон.