Повернення з полювання Діани – Пітер Рубенс

Повернення з полювання Діани   Пітер Рубенс

В 1608 Рубенс, повернувшись з Італії в Антверпен, привіз з собою інтерес до спадщини античного мистецтва і літератури, який не згасав у ньому все життя і став наріжним у творчості і роздумах про мистецтво. Сюжети грецької і римської міфології він використовував для багатьох своїх картин, особливо замовних. Богиня Діана надзвичайно приваблювала Рубенса, оскільки в міфі про неї з античністю з’єдналася і інша улюблена їм тема – полювання.

Інтерес живописця підігрівався його королівськими і аристократичними патронами: полювання була виняткової привілеєм цих кіл. Художник створив ряд мисливських картин великого формату, багато з яких мають в основі античний сюжет. На відміну від інших картин, в яких майстер передає пафос боротьби, в цьому полотні його увага зосереджена на красі античної богині-мисливиці. Діана, захисниця жіночої цнотливості, варто зі своїми супутницями перед групою сатирів, які, до речі, представляють для Рубенса інший полюс інтересів – все, що пов’язано з вакханалією.

Спис Діани різко розмежовує ці дві групи, два світи. Наскільки різний вигляд їхніх учасників: серед сатирів – дикі у своїй пристрасті козлоногі істоти, в оточенні Діани, яка сама випромінює чарівність жіночої натури, – її божественно красиві супутниці. Сатири демонструють велику кількість фруктів, натякаючи на те, яке чудове вино вийде з них в майбутньому.

У свою чергу, у Діани – птиці і заєць, вбиті нею на полюванні. В символічному сенсі вони виражають її заперечення пропонованих насолод. Нідерландські художники XVII століття, часом мали вузьку спеціалізацію, часто залучали своїх колег, коли на картині потрібно було зобразити те, в чому вони були недостатньо сильні. Так, фрукти і тварини на представленому полотні написані Франсом Снайдерсом, що славився подібними натюрмортами і зображеннями тварин.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Повернення з полювання Діани – Пітер Рубенс.