Повернення з війни – Пітер Рубенс

Повернення з війни   Пітер Рубенс

Картина фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Повернення з війни”. Розмір картини 228 x 187 см, полотно, олія. Інша назва цієї міфологічної картини живописця “Марс, обеззброєний Венерою”. Ця картина написана Рубенсом спільно з художником Яном Брейгелем Старшим.

Після повернення з Італії через невеликий проміжок часу Рубенс досяг слави видатного живописця своєї епохи; вже в 1611 і 1612 роках були виконані дві майстерні роботи: “Воздвиження Хреста” і “Зняття з Хреста” . Ще раніше, в 1609 році, Рубенс влаштував у себе велику майстерню, в якій прагнули працювати не лише молоді художники, але і досить відомі майстри живопису. У 1611 – 1613 роках у творчості митця, зокрема в його картинах, стало виявлятися відчуття бравурности, динаміки, мінливості життя.

Пітер Пауль Рубенс став писати величезні полотна, яких не знали нідерландці в 16 столітті. Особливу увагу Рубенс приділяв створенню вівтарних композицій для католицьких храмів. У них перед глядачами розігрувалися сцени страждань і мученицької смерті, разом з тим і моральної перемоги гинучого героя, як би нагадували про нещодавно минулих драматичних подіях нідерландської революції.

В цю пору Рубенсом були написані композиції: “Звернення святого Бавона” , “Поклоніння волхвів” і колосальних розмірів зображення “Страшний суд” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)