Повінь в Пір Марлі – Альфред Сіслей

Повінь в Пір Марлі   Альфред Сіслей

До шедеврів імпресіоністської живопису, якими яскраво представлений цей жанр, зарахована картина Сіслея “Повінь в Пор-Малі”.

Робота створена в 1876-му, в рік масштабної повені, що обрушився на містечко Пір-Малі, в якому жив художник. Подія торкнулася Сіслея не тільки у загальнолюдському плані, але й спонукало його до створення циклу робіт на тему повені, в яких тонко передані “схоплені” відчуття, не на шкоду традиційній ретельності при побудові композиції.

Одним із факторів “спокійній” атмосфери, створеної автором у цій роботі, став гармонійний колорит, виконаний в приглушеній манері. Сцена має глибиною і ритмом, що було досягнуто завдяки вдало обраному ракурсі. Ритмічність композиції посилена за рахунок лінії дерев. Вулиця, що йде вдалину – один з постійних, і вдалих прийомів, використовуваних Альфредом у своїх картинах, і це полотно не виняток. Погляду глядача належить “пройти” за діагоналлю човнів, і він неодмінно опиниться “затягнутим” в перспективу вулиці. Крім функцій “провідника”, човни також ламають монотонний ритм твору.

Вражає майстерність Сіслея, з яким він написав вишукано ліричну картину, в основі якої лежить, загалом, трагічний мотив.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Повінь в Пір Марлі – Альфред Сіслей.