Повна гармонія – Жан Антуан Ватто

Повна гармонія   Жан Антуан Ватто

Картина французького живописця Антуана Ватто “Повна гармонія”. Розмір картини 40 x 34 см, полотно, олія. Ця картина приписується кисті Ватто, але остаточна атрибуція картини не підтверджена. Стилістика картини надзвичайно схожа з манерою Ватто.

На картині художник зобразив звичайний пересічний день, проведений галантним суспільством в парку. У той час як музикант виконує сольну партію в компанії друзів, любителі піших прогулянок неквапливо пересуваються по доріжках парку. Відомо також, що ця картина була відображена в гравюрі Б. Байроном у 1730 році із зазначенням авторства Ватто.

Схожа версія картини зберігається в колекції художнього музею в Лос-Анджелесі. Існує також кілька інших копій і версій композиції цієї картини, деякі з них були приписані Патеру. В 1719-1720 роках важко хворий художник відвідав Англію, де користувався великим успіхом; згодом мистецтво Ватто справило значний вплив на англійську живопис середини – другої половини 18 століття.

Останні дні Ватто провів у Ножане недалеко від Парижа, куди перевіз оберемок театральних костюмів, реквізит для майбутніх картин, і де написав образ Христа для місцевої церкви. Антуан Ватто помер 18 липня 1721 року в містечку Ножан-сюр-Марн.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Повна гармонія – Жан Антуан Ватто.