Походження Чумацького Шляху – Якопо Тінторетто

Походження Чумацького Шляху   Якопо Тінторетто

Картина Якопо Тінторетто “Походження Чумацького Шляху”. Розмір картини 148 x 165 см, полотно, олія. Замовником картини з’явився імператор Рудольф II. Прекрасна з живопису, живий і схвильовано яскравою, композиція художника “Походження Чумацького шляху” створена у 1570 році.

Відповідно до міфу, Юпітер, бажаючи нагородити безсмертям свого немовляти, народженого від смертної жінки, звелів притиснути його до грудей Юнони, щоб, напившись молока богині, він сам став би безсмертним. Від бризок молока захопленою зненацька і отшатнувшейся переляку Юнони і виник Чумацький Шлях, оперізувальний небосхил.

Повна неспокійного трепету композиція картини побудована на контрасті стрімко вторгається з глибини простору служниці Юпітера і ніжно пишного перлового тіла здивовано відкинулось назад оголеної богині. Контраст різкого польоту служниці і м’якою ніжності рухів прекрасної богині повний надзвичайної гостроти і чарівності. Але ці мрійливо ніжні мрії, так звані “поезії” художника – лише одна грань у творчості венеціанського майстра.

Бурхливий рух людських мас, заповнюють величезний світ, все більше і більше привертає увагу художника Якопо Тінторетто.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Походження Чумацького Шляху – Якопо Тінторетто.