Поховання – Якопо Тінторетто

Поховання   Якопо Тінторетто

Портретна живопис, ніколи не виходячи на перші місця в творчості Тінторетто, тим не менш, сильно займала художника. Як портретист, художник стоїть в одному ряду з Тіцианом і іншими визнаними майстрами портретного жанру, що жили в XVI столітті. В протилежність Тіцианом, Тінторетто не намагався виступати тут революціонером, зберігаючи вірність традиції.

Збереглося близько ста портретів, написаних художником. Як правило, це поясні зображення багатих венеціанців, що відрізняються високою технікою письма та глибоким психологізмом. Типовим прикладом може служити “Портрет Себастьяно Вернье” представляє глядачеві навченого життям і виконаного почуття власної гідності людини.

Портрети давали Тінторетто можливість показати своє вміння передавати різну фактуру – тканини, хутра, зброї. Збереглося також кілька автопортретів Тінторетто – як звичайних, так і роблять художника героєм сюжетних полотен. Його пізній автопортрет можна виявити на одній з останніх його релігійних картин – “Поховання”, – написаної для церкви Сан-Джорджо Маджоре.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)