Поєдинок Пересвіту з Челубея на Куликовому полі – Михайло Авілов

Поєдинок Пересвіту з Челубея на Куликовому полі   Михайло Авілов

Авілов зобразив бій, який стався між російським богатирем і воїном татар. Саме з нього почалася битва на Куликовому полі.

Авілов написав це полотно тоді, коли йшла оборона Сталінграда. Художник говорив про те, що його композиція картини неймовірно проста. У центрі ми бачимо двох коней, що злетіли на диби. На них сидять: Пересвет – ліворуч, а праворуч – Челубей.

Художник зображує головних персонажів дуже крупно. Вони повністю затьмарюють все інше, зображене на цьому полотні. Авілов спеціально перебільшив їх велетенську силу і гігантський зріст. Він довів їх до по-справжньому пафосного звучання, яке характерно для билин.

Живописець піднімає фігури зображених велетенських коней над рівниною. Вони виглядають, як химерні піраміди.

Фарби максимально інтенсивні саме в зображенні двох головних героїв. Армії., які видніються десь далеко за ними, нарочито прописані дуже блідо. Коні виглядають дійсно страшно. Гриви їх войовничо майорять, а пащі абсолютно оскалом.

Художник використовує химерну гру кольорів для того, щоб передати фарбами певний стан воїнів. Зліва переважає сірий відтінок. Він говорить про максимальної впевненості і відмінною витримці солдатів. Воїни тривожно чекають результату цього грандіозного поєдинку. Але при цьому вони стоять непохитно, мов скеля граніту. Перед військом Авілов намалював самого Дмитра Донського на білому коні.

Для зображення війська татаро-монголів живописець вибирає строкаті і яскраві відтінки. Це говорить про те, що ворог повністю невпевнений у своїх силах. Він сумнівається, чи вдасться здобути перемогу або доведеться здатися на милість переможця.

Полотно Авілова максимально експресивно. Всі чекають розв’язки. Художник майстерно передає нависле напруга.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Поєдинок Пересвіту з Челубея на Куликовому полі – Михайло Авілов.