Поїзд всельской місцевості – Клод Моне

Поїзд всельской місцевості   Клод Моне

“Поїзд у сільській місцевості” Клода Моне переносить глядача у світ зелені і сільській тиші. Робота унікальна, не тільки приналежністю до пензля художника, але по складу палітри, де багато зелених квітів усіх відтінків. Про нього хочеться говорити окремо і багато. Як відомо, Моне, був основоположником імпресіонізму в Європі. Художні прийоми цього напряму грунтувалися на використанні спектру з шести фарб, за винятком синього, і контрасту їх накладення.

Однак сільська місцевість, до якої звернувся Оскар Клод, не має нічого спільного з контрастом, як таким, а грає посиленням зеленого, його охолодженням, вибеливанием і сумішшю з іншими фарбами. Це ранній Моне, ще пам’ятає настанови Будена – свого вчителя, про пейзажного живопису з натури, тієї самої, яку не можна “…повторити в майстерні”. Тут, на галявині, багато трави кольору раннього яблука і спаржі.

Темно-оливкова зелень тонких дерев грає відблисками на чистому листі, ці відблиски практично білі і віддають позолотою. Ліс, що відокремлює від залізничного мосту відокремлене містечко, прописаний насиченою зеленню з домішкою опівнічної синьої фарби. Він стоїть щільною стіною, прохолодною і приховує якісь секрети. Той самий поїзд, швидше паротяг, якому присвячено назва картини, Моне немов накидав в останню чергу.

Навіть люди, дами з парасольками – меренгами вкраплені тут вже потім. Бути може, їх і не було зовсім. Їх силуети світлими плямами снують по картині, оживляючи сільську дрімоту літа. Крім людських силуетів живе своїм життям залізна машина на мосту. Вона має відкриті вагончики, що летять в невідомість під палючим сонцем. Ще є пара, що виривається клубами в прозоро-блакитне небо. Літо… “Поїзд у сільській місцевості” – зразок суміші технічного прогресу з мирним життям селян, які знають лише вози, вози і одноосні кінні екіпажі.

Паровоз увірвався в зелений спеку довгою сірою стрічкою, яку не бачать безтурботні дами. Лише звук деренчащих коліс порушує тишу, викликану затишністю, і тихе воркування подруг. Це занадто стигле, літній, зелене полотно, списаний з реальної картинки життя французького села. Тут багато правди і свіжих фарб, властивих незайманої природи. Її безпомилково передав молодий Моне.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)