Пожежа в кварталі Сан-Маркуола – Франческо Гварді

Пожежа в кварталі Сан Маркуола   Франческо Гварді

Пожежа масляних складів 28 листопада 1789 р. у венеціанському Гетто – ще один тривожний знак, предвестивший захід великого міста. Семидесятивосьмилетний художник, незважаючи на нездужання, все ж зробив натурні замальовки. Одна з них, що знаходиться сьогодні в Ньюйоркському музеї Метрополітен, послужила основою картини “Пожежа в кварталі Сан-Маркуола” . Полум’я, перекинувшееся на сусідні зі складами будинку, висвітило стіни і дахи, на яких пожежники героїчно намагаються протистояти йому.

Передній план майже по всій горизонталі позначений спинами роззяв і співчуваючих. У сутінковий колорит вривається гаряча палітра червонуватого відтінків і золотистого кольорів, так відчутно передавальних жар жахливого вогню. Динамічна кисть Гварді з живим мазком, переносячи на полотно безладні пориви стіни полум’я, стає справді вільної, стрімкої.

Художник не намагається намалювати вогонь, він передає його руйнівну, всепоглинаючу суть. Таке втілення вогняного шаленства, експерименти в області кольору зустрінуться лише через кілька десятиліть у творчості англійця-романтика Вільяма Тернера. Уроки венеціанців у чому стануть основою для художників, яким у системі живописних шукань був пріоритетний колір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пожежа в кварталі Сан-Маркуола – Франческо Гварді.