Прекрасна Ізольда – Вільям Морріс

Прекрасна Ізольда   Вільям Морріс

“Прекрасна Ізольда” бала написана за рік. Це єдина картина Вільяма Морріса, має настільки скромний розмір.

Для принцеси Ізольди позувала Джейн Берден, надприродним способом що передбачила в цьому образі свою майбутню роль фатальної красуні. Задній план, переважно, був написаний в кімнаті Морріса на Ред-Лайон-сквер, де, за словами Філіпа Уебба, ліжко стояла не прибрана місяцями. Картина, в основі якої – епізод легенди про Тристами і Ізольді в переказі Мелорі, зображує головну героїню, заточену в кімнаті і оплакивающую відсутність коханого, якого видалили від двору короля Марка.

У той час як яскраві кольори, візерунки і тіснота змушують згадати акварелі Россетті, “Прекрасною Ізольді” більше тяжіння до вільного простору. Нехай навіть Морріс не був таким майстерним художником як Россетті та Миллес, він з великою увагою ставився до фактури предметів і тієї ролі, яку вони грали.

Акуратні складки камчатой тканини на вівтарі ретельно виписані і відтіняють настільки ж старанно передані безладні складки простирадлом. Ті, в свою чергу, контрастують з важкою тканиною турецького килима, вишитим перським покривалом і синім строченим гобеленом на задньому плані, який нагадує власні експерименти Морріса з візерунками для портьєр.

Як і покинута Маріана, Ізольда сумно стоїть біля столу, на якому лежать сповнені символічного сенсу предмети. Пояс, який вона застібає на талії, означає вимушене цнотливість; також і собака Тристама, яка лежить, згорнувшись, на його ліжку, серед теплих зім’ятих простирадл. На дзеркало, в яке дивиться Ізольда, написано “DOLOURS” ; у вінку королеви – гілочки розмарину, символ пам’яті, і берізка, символ міцних уз і прихильності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Прекрасна Ізольда – Вільям Морріс.