Прекрасна садівниця – Рафаель Санті

Прекрасна садівниця   Рафаель Санті

Рафаель був сином художника Джованні Санті. За свідченням Дж. Вазарі, він навчався у Перуджіно. Перші згадки про Рафаеля як про самостійне майстрі відносяться до 1500. У 1504-1508 він працював у Флоренції, а в кінці 1508 р. на запрошення Папи Юлія II приїхав у Рим і в 1509, ще не досягнувши 26 років, приступив до розписів Станці делла Сеньятура, які стали поряд з фресками Сікстинської капели найвищим досягненням доби Відродження.

Художник прожив коротке життя, але його геній втілився в різних галузях мистецтва. Центральне місце у творчості Рафаеля займав образ Мадонни. Великий інтерес до цього образу майстер виявляв і в ранній флорентійський період, а пізніше в Римі, приблизно в 1513, він створив знамениту “Сикстинську Мадонну”.

Образ Мадонни у творі “Прекрасна садівниця” був навіяний ідеями і мотивом “Св. Ганни” Леонардо да Вінчі – твори, яке викликало, за свідченням Дж. Вазарі, паломництво флорентійських живописців. У створеному Рафаелем образі Мадонни, спокійно і задумливо спостерігає за грою немовлят, відчувається та внутрішня гармонія, якою наповнено все мистецтво великого майстра. Інші відомі твори: “Мадонна ді Фоліньо”. 1511-1512. Пінакотека, Ватикан; “Мадонна Коннестабиле”. Ок. 1502-1503. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Прекрасна садівниця – Рафаель Санті.