Прекрасні дні – Поль Гоген

Прекрасні дні   Поль Гоген

Поль Гоген відомий, як автор живописних полотен напряму постімпресіонізму. Його життя було не менш цікава і своєрідна. Життя в Полінезії в дитинстві, а також переїзд на острова Таїті в зрілому віці, наклали відбиток на характер сюжетів Гогена. Він залишив після себе унікальну колекцію картин, багато з яких стали відкриттям для європейців у вигляді мальовничих оповідань про побут острівних сіл.

Прикладом вищеописаних творів стало представлене тут. Це “Прекрасні дні”, написані в 1892 році. Робота стала однією з тих вісімдесяти, які Поль Гоген написав під час переїзду у Французьку Полінезію в 1891 році. На полотні зображений шматочок сільського вечора після трудових годин. Спокій і тиша підкреслені досить темними фарбами, близькими до сутінковим.

Хотілося б побачити більш чіткі і глибокі тіні, але Гоген всіляко уникав таких контрастів, варто розглянути його роботи. Для очевидця того самого полінезійського побуту оголені тіла – не новина. Для нас, сучасних обивателів, ню в образах жінок здається екзотикою. По-суті це і є екзотика: Французька Полінезія, острови, тепло і тропічний пейзаж. Сюжет побудований на сукупності досить великих деталей. Не дивлячись на їх позірну збільшення, герої залишаються на своїх місцях, не намагаючись “випасти” за межі полотна, що часто трапляється з подібною композицією.

Поль Гоген приділив увагу різноманітністю фактури своїх “гостей” – це і жінки, і чоловіки, і діти. Хтось розмовляє, хтось їсть соковиті плоди, інші, помітивши художника, починають навмисно позувати. Образи персонажів прості як у власному убранні, так і в настрої. Це абсолютно звичайні люди зі своїми турботами і втомою. Їх побут тече своєю чергою, а Гоген лише відобразив вечірню сільську суєту. Завтра знову почнеться ранок, і теплий день зміниться таким же ввечері. В цьому і є прекрасний час прекрасних днів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Прекрасні дні – Поль Гоген.