Преображення – Джованні Белліні

Преображення   Джованні Белліні

Преображення Господнє, доконане, коли Ісус Христос пройшов половину свого земного шляху, найбільш повно описане в Євангелії від Матвія. Євангеліст свідчить: “Узяв Ісус Петра, Якова та Івана, брата його, і возвів їх одних на гору високу, і преобразився перед ними: і просяяло обличчя Його, як сонце, одяг же Його зробився білим, як світло. І ось з’явилися їм Мойсей та Ілля, і розмовляли із Ним”.

Після недовгого часу з небес пролунав громовий голос, який сповістив апостолам: “Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте”. Далі Матвій каже: “І почувши учні попадали на обличчя свої і дуже злякалися. Але Ісус приступивши торкнувся їх і сказав: встаньте і не бійтеся. Возведши ж очі свої, нікого вони не побачили, окрім самого Ісуса”.

Белліні, у властивій йому манері, дещо згладжує драматизм події. Наприклад, високу біблійну гору він робить невеликим пагорбом, а Петра, Якова та Івана зображує не занепалими ниць, а просто сидять на землі. Велич відбувається глядач повинен зрозуміти, побачивши сяйво, що виходить від фігури Христа в білосніжних шатах. Це сяйво символізує божественну природу Спасителя. В католицькому світі свято Преображення Господнього завжди відзначався 6 серпня, але беллиниевский пейзаж виглядає скоріше осіннім. Можливо, що фарба, перш колишня зеленої, з часом порижела, і картина набула жовтувато-коричневий відтінок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Преображення – Джованні Белліні.