Преображення – Фердинанд Ходлер

Преображення   Фердинанд Ходлер

Фердинанд Ходлер, швейцарський живописець і графік, один з представників європейського модерну, отримав перші навички в мистецтві в майстерні вітчима, художника-декоратора Р. Шюпбаха. Пізніше він навчався в Женеві в Художній школі Б. Мена, учня Коро. У 1879 художник відправився в Іспанію, де вивчав мистецтво старих майстрів.

У 1890-х він взяв участь у виставках берлінського “Сецесіону” і в паризькому салоні символістів “Троянда і Хрест”. З середини 1880-х Ходлер практично не звертався до сучасних тем. Його захопили символічні та алегоричні сюжети. Увагу художника зосереджувалася на пошуках принципів гармонійного побудови форми, які він відкрив у ритмічної повторюваності паралельних ліній. Художник займався проблемою взаємодії світла і кольору, вів наукові дослідження в цій області.

Картина “Перетворення” виконана в той період, коли майстер багато працював над пейзажем. Використовувані колористичні рішення в поєднанні з площинними композиціями створювали пейзаж-настрій. Наповнені потужною динамікою твори художника багато в чому передбачили експресіонізм. Інші відомі твори: “Ніч”. 1890. Художній музей, Берн; “День”. 1895. Художній музей, Берн; “Дуби в Штокгорне в Бернському кантоні”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Преображення – Фердинанд Ходлер.