Пріам, просить у Ахіллеса тіло Гектора – Олександр Іванов

Пріам, просить у Ахіллеса тіло Гектора   Олександр Іванов

Це перша велика картина, виконана художником в вісімнадцять років. Це ранній твір отримав високу оцінку і у публіки, і у керівництва Академії мистецтв, прихильно отозвавшегося про картині. Товариство заохочення художників удостоїло автора малої золотої медалі. Тему картини визначила Академія мистецтв. Іванову було запропоновано написати сцену на сюжет останньої, двадцять четвертій пісні “Іліади” Гомера.

Пріам – цар обложеної Трої, проникає в намет ватажка ворожого табору Ахілла, щоб вимолити у нього для поховання тіло свого сина Гектора, вбитого Ахіллом біля стін Трої. З поеми відомо, що Ахілл проявить великодушність і виконає прохання Пріама.

Однак художник обирає момент, коли рішення ще не прийнято. Ахілл, зображений близько похоронної урни з прахом його друга Патрокла, вбитого Гектором, занурений в глибоку скорботу. Дотик руки Пріама насилу повертає його до дійсності. Він ніби прийшов до тями від тяжкого сну і не усвідомлює, що відбувається навколо; він ще не знає свого рішення. Контур кисті опущеної руки Ахілла повторює абрис білої драпірування, покриває урну з прахом вбитого друга.

Вже в ранній своїй роботі художник розширює можливості академічної картини, прагнучи показати античну драму в динаміці, коли рішення не прийнято і розв’язки трагедії ще не передбачається.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пріам, просить у Ахіллеса тіло Гектора – Олександр Іванов.