Прибув на канікули – Федір Решетніков

Прибув на канікули   Федір Решетніков

Картина “Прибув на канікули” Федора Решетнікова – це твір, популярність якого серед робіт автора порівнянна тільки з полотном “Знову двійка”. У 1949 році вона навіть була удостоєна Сталінської премії.

Настали новорічні канікули, і суворовців відпустили погостювати додому. Як і цього хлопчика на картині, який з валізою в руці і в повній формі стоїть по стійці смирно в передпокої на половичке. Видно, що хлопчина радий побачитися з сім’єю: він посміхається і завзято віддає рапорт дідуся. Дід, можливо колись був військовим, з серйозним виглядом бере рапорт. І, хоча ми не бачимо його особи, можна здогадатися, що за мить воно освітилося щасливою посмішкою. У цій звичайна радянської кімнаті панує святкова атмосфера: вже прикрашена ялинка, сестра, надівши парадну шкільну форму, прибирає і накриває стіл, а кіт, що сидить на стільці, терпляче чекає, коли і йому дістанеться що-небудь смачне від новорічного вечері.

Висить на стіні фотографія – це портрет військового, яким, можливо, був цей сивий дідусь. Але тут ми розуміємо, що сім’я зображена небагата, про що говорить обстановка в кімнаті, а навчання дітей у Суворовських училищах держава оплачувала за умови, що батько не повернувся з війни. І вже майже не залишається сумнівів, що на портреті зображений саме батько хлопчика.

Однією з тем картини є зв’язок і спадкоємність поколінь. Хлопчик, як і його батько або дід, вибрав для себе армійську службу і, схоже, вже домігся в ній успіхів. Ми бачимо на стіні репродукцію картини “Три богатирі”, які поставили для себе мету захищати російські землі, а перед нами стоїть суворовець, який напевно незабаром стане гідним захисником своєї Батьківщини.

Незважаючи на невеликий сумний підтекст, картина буквально випромінює оптимізм і змушує мимоволі посміхатися. Як вже було сказано, картина стала дуже популярна в СРСР, а кількість марок і листівок з її зображенням перевищило тринадцять мільйонів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Прибув на канікули – Федір Решетніков.