Придушення індійського повстання англійцями – Василь Верещагін

Придушення індійського повстання англійцями   Василь Верещагін

За дві поїздки в Індію, Верещагін встиг написати ряд картин, присвячуючи їх, культурі, природі та побуті її народів. Верещагін реалістично передає в своєму зображенні національні вбрання, архітектурні будівлі, пам’ятники і багато інших дрібниць, які привертають до себе увагу.

Однією з його задумів, було створити серію картин, що розповідає про те, як англійці підкорювали Індію, але, на жаль, задумка не вдалася, і замість серії картин, художник намалював всього кілька полотен, одним з яких стало полотно під назвою “Придушення індійського повстання англійцями”, створене в 1884 році.

На картині зображено момент розстрілу, англійці вбивали індійських селян, які повстали проти колонізаторів. Вся ця жорстока процедура відбувається в сонячний день. Ми бачимо, що світить яскраве сонце і небо яскраво синє й чисте. Передній план займають гармати, поруч з ними військові. Індійці, які засуджені до смертної казні, ми бачимо, що вони прив’язані до стовбурів цих гармат. Можна тільки припускати, що після того, як гармата вистрелить, тіло індійця буде розірвано на багато шматочків.

Особливістю я помітила, що до скарбниці засуджені в основному старі люди, ті, хто все життя працював. Ми можемо тільки здогадуватися, що їм страшно, за зовнішнім виглядом вони виглядають сильними, тих, кого й смерть не може зламати. Для свого народу, вони, безсумнівно, є героями.

Унікальність цих картин полягає в тому, що художник у своїй картині приділяє особливу увагу найдрібнішим деталям, наприклад, форма англійців. Мені, безсумнівно, подобається творчість цього художника. Вони просякнуті духом історії, змушують нас дізнатися про подію, що зображено на полотні, уявити його, і осмислити.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Придушення індійського повстання англійцями – Василь Верещагін.