Прикрашений місто, свято Танабата – Утагава Хиросигэ

Прикрашений місто, свято Танабата   Утагава Хиросигэ

Свято Танбата-мацурі – один з найромантичніших свят Японії. Він має китайське походження. В Японії його відзначають з періоду Нара. Святкують його в сьомий день сьомого місяця. За звичаєм, свіжозрізаний бамбук прикрашали кольоровими паперовими стрічками, на яких писали вірші, присвячені Небесної Ткалі Танабата і Волопасу Хикобоси. Разлученная зі своїм коханим, Танабата може тільки раз у році зустрітися з ним, перейшовши по мосту, образуемому зграєю сорок, через небесну річку – Чумацький Шлях.

У період Едо це свято набуло всенародний характер, у часи Хиросигэ прикрашалися не тільки будинки і сади городян, але і все місто. До бамбукових тичок кріпилися різні благопожелательние символи: пляшка у вигляді гарбуза-горлянки для саке, чаші для вина, шматок кавуна, рахунки соробан, коробка для грошей з написом “казкове багатство”, різнокольорові смужки паперу з віршами. Далеко праворуч видно пожежна вишка, а за нею замок Едо. У центрі височіє Фудзі. Хиросигэ вдалося створити в гравюрі атмосферу свята.

У пізнішому виданні цієї гравюри з’являється яскравість і велика інтенсивність кольору, що характерно майже для всіх пізніших листів. Крім того, в зображенні гори Фудзі присутній колірна розтяжка від сірого до більш темного сіро-блакитного.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Прикрашений місто, свято Танабата – Утагава Хиросигэ.