Принцеса Сибілла Клевська – Лукас Кранах

Принцеса Сибілла Клевська   Лукас Кранах

Портрет принцеси Сибілли Клевську чи інакше картину “Принцеса Сибілла Клевська у вбранні нареченої” художник Лукас Кранах написав в 1526 році. Є парною картиною до портрета нареченого Йоганна Фрідріха Саксонського. Розмір портрета 55 x 36 см., дерево, олія. Йоганн Фрідріх був сином брата курфюрста Фрідріха Мудрого, Йоганна Постійного. Він з малих років перебував під опікою Лукаса Кранаха.

Коли Йоганн Фрідріх позрослел, для нього вибрали майбутню дружину – чотирнадцятирічну Сибілу Клевскую, дочка герцога Йоганна III Миротворця. Лукас Кранах відправився з посольством до батька нареченої і написав її портрет. Невисокого зросту, витончена Сибілла і повний добродушний Йоганн Фрідріх становили своєрідну пару. Після смерті свого дядька Фрідріха Мудрого молодий чоловік став курфюрстом Саксонським і заслужив прізвисько Великодушний. Принцеса, згодом курфюрстина Сибілла стала музою Кранаха.

Художник писав її у вигляді Соломії, Юдіф, Діани і богині любові Венери. Живописець Кранах винаходив для Сибілли розкішні одягу та химерні костюми, які ставали зразками для всіх знатних дам Саксонії. Тонка руда дівчина з темними розкосими очима стала еталоном краси, і довгі роки німецькі художники і поети Саксонії прославляли її красу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Принцеса Сибілла Клевська – Лукас Кранах.