Принцеса з Країни порцеляни – Джеймс Уістлер

Принцеса з Країни порцеляни   Джеймс Уістлер

У другій половині XIX століття Європа відкриває для себе японську культуру. Мистецтво Сходу стає модним, викликає захват і пробуджує ентузіазм. У Парижі і Лондоні з’являються спеціалізовані магазини творів східного мистецтва.

Вістлер захоплюється ориенталистической естетикою і стає постійним клієнтом паризького бутика “Китайські ворота”. Його домашня колекція швидко поповнюється новими предметами з порцеляни, віялами і шовковими речами. Також у Уістлера є багато альбомів з графікою, кілька кольорових плакатів і дві розписні ширми. Японський реквізит, який ми бачимо на картині “Принцеса з Країни фарфору” напевно складається з речей, що належать автору полотна.

Картина користується великою популярністю на Салоні 1865 року. Її композиція дуже типова для англійської живопису тієї епохи. Однак використання елементів східного декоратиного мистецтва відрізняє цю картину від академічних робіт художників, які писали в стилі неокласицизму і віддавали перевагу сцен із застиглими в пафосних позах персонажами, одягненими в римські тоги.

Для “Принцеси з Країни фарфору” характерна природна простота і ненав’язливість в зображенні екзотичних для європейської культури речей. За манерою виконання картина нагадує полотна реалістів, хоча своєрідне чарівність персонажа більше асоціюється з моделями прерафаелітів. Один з критиків підкреслив, що вона “світиться зсередини, як небесне створіння, яке, завдяки уяві, можна побачити у хмарах”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Принцеса з Країни порцеляни – Джеймс Уістлер.