Пристань в Гурзуве – Костянтин Коровін

Пристань в Гурзуве   Костянтин Коровін

Творчість, присвячене Криму – окрема сторінка в творчість Костянтина Коровіна. Художник придбав ділянку на березі Гурзуфського затоки, де збудував двоповерхову віллу за власним проектом в стилі конструктивізму.

Одна з найяскравіших робіт, присвячених прекрасній мальовничого краю на Чорному морі, картина “Пристань у Гурзуфі”. Живописець шукав у ній розраду і спокій – зовсім недавно стався нещасний випадок з його молодшим сином, потрапивши під трамвай, той позбувся ніг. Коровін важко переживав сімейну трагедію і пішов у 1914 році у свій маєток, занурена у творчість, де він і черпав позитивні емоції.

Як сильно хотів майстер захистити свою творчість від мінорних нот і печалі, як він намагався не допустити на полотно морок, який панував в його душі! Тільки цим пояснюється настільки яскрава палітра полотна, пронизана світлом і оптимізмом. Це життєстверджуюча пісня спекотної південної природі такий урочистою і багатокольоровим.

На відкритій пристані сидить дівчина в капелюсі з широкими полями. Всю скромну обстановку кафе заливає сонячне світло, який щедро грає в дрібних сплески хвиль Чорного моря, яке всупереч назві переливається всіма відтінками блакитної фарби.

З точки зору техніки, картина також примітна – Коровін вибрав тут широкі локальні кольорові плями, грубуваті мазки, досить контрастні за кольором, щоб говорити про якусь декоративності. Багато мистецтвознавці люблять порівнювати картину з якоїсь чарівної декорацією.

Що стосується стилю, то дана робота Коровіна відсилає нас до аналогічних картин Моне і Ренуара. Гра кольору і світла покликана зобразити красу і ексклюзивність сиюминутности. Краса навколо нас – твердить глядачеві Коровін. Тут вона у переливі води, важливо пливе вітрильнику з білосніжними вітрилами, квітучих деревах, розсипи різнокольорових будиночків, примостилися густо на схилах гористій місцевості Гурзуфа, в літній спеці кримського повітря, який так виразно лине до нас з полотна.

Художник дуже любив Гурзуф з його мальовничим ландшафтом, потопаючим в зелені, і картина “Пристань у Гурзуфі” ще одне тому підтвердження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Пристань в Гурзуве – Костянтин Коровін.