Пристосованість бажань – Сальвадор Далі

Пристосованість бажань   Сальвадор Далі

Робота Сальвадора Дали “Пристосованість бажань” – ще один зразок лякаюче – притягальною живопису художника. Пристрасть до розчленування деталей на дрібні складові тут запропонована в якості смачного страви з коконоподобних сфер. Соковита підкладка з нудотно – кавунової палітрою натякає на присутність чогось кривавого і зловісного.

Незважаючи на відсутність явних ознак сексуального підтексту, полотно вміщує приховану символіку відносин – голий торс жінки, що годує голову чоловіка велетенських розмірів. Як і в багатьох інших роботах у “Бажаннях” Дали звернувся до теми тлінність всього сущого на землі. В якості символу розкладання і розпаду на частини він використовував мурашиний рой і розбір на складові голови лева, образ якого фігурує в багатьох полотнах сальвадоровских.

Представлена картина схожа яскравої ілюстрації, відображає стрибки з кругляка на кругляк різних варіацій лева. У даній інтерпретації левову силу можна розцінювати, як шаленство бажань. Його різнофактурні зображення – грива, пащу і силует, – фрагменти бажань. Так бажання людей пристосовуються до дійсності, і в підсумку від мрії залишається тільки шматочок її цілого, наприклад, тільки гриви або силуету. Незрозумілим залишається камінь-сфера з зображенням то равлики, то чи раковини молюска. Імовірно равлик – уособлення розуму, мудрості і просто людського мозку.

Така інтерпретація цілком доречна через трепетного ставлення Сальвадора до праць Фрейда, мозок якого сюрреаліст порівнював з раковиною равлики: поки доберешся до істини – не пройдеш один виток. Далі слід неперекладна гра образів з окремо розташованих голів, як зачатків якихось ідей. А бідолаха, обхвативший свою голову руками, мабуть, докопався до істини і зрозумів марність своїх спроб в отриманні бажаного.

Робота соковита, безповітряному з різкими тінями і безмежним космічним простором. “Пристосованість бажань” – полотно раннього творчості Дали. Його написання співпало з остаточною переконанням автора в тому, що він – істинний сюрреаліст, про що Дали заявить за те, що минуло 7 років словами: “Сюрреалізм – це я”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)