Притча про багача – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Притча про багача   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського живописця Рембрандта ван Рейна “Притча про багача”. Розмір картини 32 x 42 см, полотно, олія. Все сказане на предудуших сторінках про Рембрандта досить суперечливо. Адже середовище, зумовлює життєву діяльність, життєву зрілість Рембрандта ван Рейна, сама створювалася і пересоздавались і результаті суперечливих процесів.

Протягом восемьдесятилетней визвольної боротьби Північних Нідерландів проти іспано-габсбурзького абсолютизму бюргерство, при збігу сприятливих обставин, завершило одночасно свою першу переможну революцію і заснувало в особі республіки Об’єднаних Провінцій провідну торговельну державу, “зразкову капіталістичну націю” століття; цей союз, визнаний остаточно при укладення Вестфальського миру у 1648 році, процвітав вже під час укладеного в 1609 році дванадцятирічного перемир’я, одночасно з ним виникли соціальні суперечності нової історичної реальності.

І тим не менш, це голландське суспільство, в основному непродуктивний суспільство середнього стану, процвітаюче головним чином за рахунок Європи і заморських колоній, суспільство, моральні уявлення якого зобов’язували до моральної простоті, строгості і беззаперечного підкорення, гарантувала певний простір для духовної свободи.

Цим користувалися натовпи біженців від гноблення, терору і інквізиції, які шукали тут безпеки і посилюють економічну міць країни. “В якій іншій країні можна насолоджуватися такою широкою свободою?” – ці слова француза Декарта, висловлені в 1631 році, висловлювали думку багатьох. У цій новій історичній реальності створювалося і розгорталося творчість художника Рембрандта.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Притча про багача – Рембрандт Харменс Ван Рейн.