Притихло – Микола Дубовський

Притихло   Микола Дубовський

Картина “Притихло” належить кисті російського живописця Н. Н. Дубовського. Полотно було написано в 1890 році.

Згідно з задумом художника основну увагу глядача повинно було зосередитися на шаленій водної стихії. Картина повинна була турбувати і одночасно збуджувати цікавість глядача. Кінцевий результат перевершив всі очікування художника.

Центральне місце на полотні відведено грозовим хмарам, таким, що згущується над вечірнім морем. Нижні краї хмар вже покрила та чорнота, яка передує сильного урагану. Верхні частини хмар все ще залишаються білими. Вони добре освітлені сонцем і відображаються в чорніючих морських водах.

Обстановка на картині говорить про те, що гроза з кожною секундою стає все ближче, її наступ невблаганно. Неможливо запобігти те, що задумала природа, тому людям, які завмерли в човні, яка намагається досягти берега, нічого не залишається, як чекати.

Невелике суденце ледь помітно на тлі тіней, похилої грозовим небом. Берег, до якого воно настільки наполегливо прагнути, все ще знаходиться на віддалі, що змушує глядача випробувати тваринний страх перед наступом штормом і невідомістю, яку він обіцяє тим, кому не пощастило перебувати у віддаленій човні і випробувати буйство природи на собі.

Грозові хмари настільки величезні, що створюється враження, ніби вони існують окремо від полотна і ось-ось вирвуться на волю, щоб вибухнути громом і дощем над головою глядача зазівався.

На передньому плані картини – море, задній план полотна займає тонка смужка суші з розташованим на ній містом. Незважаючи на те, що при написанні картини використані темні відтінки фарб, отримане полотно не виглядає похмурим, у чому, власне, і виявився чудовий талант художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)