Привиди – Віктор Борисов-Мусатов

Привиди   Віктор Борисов Мусатов

Картини, написані Віктором Борисовим-Мусатовим у 1902-1903 роках, належать до так званого саратовскому циклу живописця. До них належать твори “Водойма”, “Драма у гобелена”. Полотно “Привиди” є завершальним у цьому циклі, максимально емоційним та експресивним.

На картині зображена садиба, в якій колись кипіла творче життя, тут гостювали Крилов, Державін, а зараз вона приходить в запустіння. Напівпрозора жіноча фігура з сумним обличчям уособлює прощання зі старим, прихід нового, зміна укладу дворянській життя. Багато що змінилося в звичного життя Росії на рубежі XIX і XX століть, це і намагався показати в своїх творах Борисов-Мусатов. Велика кількість картин на цю тему подарували художник звання “співака дворянських гнізд”, картини його називали ліричним щоденником вмираючої колишньої Росії.

Манера написання картини Віктора Борисова-Мусатова “Привиди” близька до символізму через уявлення світу як чогось хиткого, ефемерного. Художник домігся цього ефекту шляхом застосування особливого поєднання кольорів: розпливаються і зливаються не тільки силуети примар, але і садиби. Через це здається, що під зображенням прихована ще одна реальність, але вона така ж хитка і невагома.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)