Приємне читання (дитячий портрет) – Джордж Бернард о’ніл

Приємне читання (дитячий портрет)   Джордж Бернард оніл

Перед вами полотно “Приємне читання” написане ірландським жанристом Джорджем Бернардом о’нілом. Творчість художника завжди оточувала тема дитинства і все те, що пов’язано з взаємовідношенням дитини з навколишньою дійсністю.

Картини о’ніла випромінювали наївність, доброту і тепло. Останнє було обумовлено не тільки доброзичливою тематикою творів, а також з палітрою, яка стала візитною карткою всіх робіт Джорджа. Фарби, якими писав автор, завжди перебували в теплому спектрі палітри – це охра, теплий коричневий, білий, жовтий, яскравий і приглушений червоний, рудий і т. д. Як і представлена картина, всі роботи о’ніла були затемненими, з укрупненими персонажами.

Оповідання нагадувало листівку, репродукції картин яких часто використовувалися як вітальних послань через час. “Приємне читання” – твір зворушливо за змістом і не більше того. Художник присвятив свою роботу невигадливої темі читання книги дівчинкою. Глибокого сенсу в сюжеті немає, однак ненав’язливість його не викликає негативних емоцій. Звичайний ракурс, положення тіла дівчинки в кріслі, дуже простий інтер’єр і неувага до дрібниць не викликають трепет при перегляді.

У роботі добре видна гра світла і тіні. Єдине біла пляма – фартух молодої леді. Він освіжає і монотонний приглушений колорит картини. О’ніл наділив героїню гарними рисами і лаконічним нарядом. Інтер’єр приміщення видно в контексті – шматок стіни і вікна, червоного килима на підлозі і великого старого крісла, червона гардина. Меблі заслуговує уваги. Це масивне крісло-стілець з гобеленової оббивкою. Орнамент оббивки дуже складний і являє собою закінчений сюжет. Цікаві складні ручки і підлокітники, спинка, витіюваті ніжки з червоного дерева. Стілець заслуговує захоплення майстерністю столяров XIX століття.

В цілому робота представлена занадто похмуро і викликає бажання запалити світло в кімнаті. Лист автора занадто сухе і кілька затерте. У техніці живопису о’ніла відсутня легкість і свіжість мазка, немов майстер кілька разів перебивав один колір іншим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Приємне читання (дитячий портрет) – Джордж Бернард о’ніл.