Приїзд гувернантки в купецький дім – Василь Перов

Приїзд гувернантки в купецький дім   Василь Перов

У цій картині автор зображує той момент, коли гувернантку приймає в багатому домі. Хоч ця ситуація була звичайнісінькою, сприймалася вона все таки незвичайно.

Заможні люди запросили в будинок дівчину, яка буде навчати їх дітей потрібним манерам. Ці заможні пани самі далеко не були вченими, але бажають всього найкращого своїм дітям. І хоч обидва батьки не бачать особливого значення в дівчині, але прагнуть до того, щоб у них було все, як у людей.

Прийом гувернантки не такий вже і теплий. Дівчина кланяється купцеві, який з підозрою поглядає на неї – хто така, звідки завітала. Він поблажливо дивиться на неї зверху вниз, одночасно вказуючи її місце в будинку.

Поряд з купцем варто син. Це молодий чоловік, який хоч і зарозуміло, але в теж час з неприкритим інтересом спостерігає за жінкою в їх будинку. З-за спини батька визирають купчиха і дочки. Вони також з великою увагою розглядають гостю. Їх невихованість можна побачити неозброєним оком – вони стоять з роззявленими ротами.

З лівого боку в іншому дверному прорізі зібралася прислуга заможних купців. У них інтерес не менший, але в їх очах відсутня пиха. Панянка з високими манерами незабаром приєднатися до них.

Гувернантка тепер буде навчати купецьких дочок мови, шиттю, великосветским манерам. Чи Могла вона уявити, що після отримання прекрасної освіти, вона потрапить сюди? Навряд чи дівчина чекала такої долі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)