Процесія на площі Сан-Марко – Джентіле Белліні

Процесія на площі Сан Марко   Джентіле Белліні

Джентіле белліні походив з відомої родини венеціанських живописців, своєю творчістю прославляли красу рідного міста. Сучасники вже в ті роки високо оцінювали незвичайне майстерність художника, що дозволяло з фотографічною точністю передавати всі деталі. Син придворного живописця Якопо Белліні, Джентіле і сам вже у віці 20 років був удостоєний імператором Фрідріхом III рицарського звання за видатні заслуги в галузі живопису. У 45 років він став офіційним придворним живописцем, а через ще 5 років отримав від турецького султана Мехмета II замовлення на написання його портрета. Ця робота принесла Джентіле нову славу і нове лицарське звання.

Основною темою творчості Белліні можна назвати зображення відомих історичних подій. Одна з найбільш відомих робіт художника – картина “Процесія на площі Сан-Марко”. Будівлі та площі Венеції виписані ним з надзвичайною точністю, настільки ж ретельно зображені кожен костюм і кожна особа численної процесії.

Белліні чудово розміщує деталі композиції картини. Величавість відбувається не обтяжена скупченістю зображених фігур, навпаки, строгий, вивірений ритм картини ідеально передає атмосферу урочистості. Грандіозність і масштабність події підкреслюються чудовою архітектурою величних будівель, що формують відповідний офіційного торжества фон полотна. І сама процесія, і особлива урочистість образу її учасників – все свідчить про диво Зцілювального Святого Хреста, перенесення частинки якого і супроводжує натовп. Живописець наповнює воссоздаваемие їм образи Венеції м’яким світлом, виділяючи з допомогою цього прийому кожну фігуру в процесії. Колірна гамма композиції відрізняється особливим витонченим благородством; впевнені лінії на легкому повітряному тлі підкреслюють гармонійність картини.

Живопис Джентіле Белліні поклала початок новому самостійного напрямку в венеціанської живопису і значною мірою вплинула на творчість італійських живописців XV в.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)