Продавець худоби – Марк Шагал

Продавець худоби   Марк Шагал

Марк вже два роки жив у Парижі, але його як і раніше привертали і хвилювали образи-спогади, що йдуть з дитинства і пов’язані з батьківщиною. Так, наприклад, твір “Продавець худоби” наповнене метафорами псевдо-благополучного життя Росії. На полотні зображена кобила з ще не народженою лошам в череві, що везе візок.

На возі лежить корова і сидить сам господар, а ззаду слід його дружина з ягням на плечах. Людина, що несе на плечах ягнятко, – це традиційний ранньохристиянський образ, висхідний до доброго Пастиря – Христу. Герої рухаються вперед, але при цьому напружено вдивляються назад, немов намагаються розгледіти своє минуле життя.

Вся ця монотонна урівноважена композиція чергуються вертикалями і горизонталями. Від попередніх робіт, виконаних в яскравих помаранчевих, жовто-зелених і червоних святкових опеньках, вона відрізняється напруженим контрастом темного умовного фону і пурпурно-білястими квітами, за допомогою яких автор трактує образи героїв, об’єднуючи їх в єдине ціле. Колорит картини переконує нас у тому, що благополучне життя росіян того часу була лише видимістю. II тільки здається, що в минулому хтось був щасливий.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Продавець худоби – Марк Шагал.