Продавщиця фруктів – Бартоломе Естебан Мурільйо

Продавщиця фруктів   Бартоломе Естебан Мурільйо

Жанрові картини Мурільйо завоювали популярність ще за життя художника. Причому цінували їх не тільки в Іспанії, але і по всій Європі. Вже у 1673 році деякі з них згадуються в інвентарях зібрань живопису. Що стосується “Продавщиці фруктів”, то її традиційно відносять до початку 1670-х років.

Саме в цей час Мурільйо після досить довгої перерви знову повертається до “дитячого жанру” і робить безліч “замальовок” з життя севильских дітей і підлітків – таких, як “Їдці паштету”, “Два селянських хлопчика і негреня”, “Гравці в кості”.

Типологічно більшість цих робіт сходить до “Їдцям дині і винограду” . Однак потрібно зазначити, що в пізніх жанрових роботах Мурільйо набагато менше тієї “безпричинної життєрадісності”, яка характеризує його ранні жанрові картини.

Змішані почуття володіють глядачем, які опинилися лицем до лиця з “Продавщицею фруктів” і важко відразу розібрати, звідки береться та надтреснутая нота, яка заважає звучати в картині “пасторальному мажор”. А відповідь проста – не в лад дзвенять мідяки в долоні дівчинки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Продавщиця фруктів – Бартоломе Естебан Мурільйо.