Прогулянка короля – Олександр Миколайович Бенуа

Прогулянка короля   Олександр Миколайович Бенуа

Бенуа був художником, теоретиком і критиком мистецтва, його перу належать багато монографії і дослідження, присвячені як окремим майстрам живопису, так і історії мистецтва в цілому. Творчість Бенуа-художника присвячено, головним чином, двома темами: “Франція епохи “короля-Сонця”” і “Петербург XVIII – початку XIX століття”, які втілилися в певному вигляді історичної живопису, створює особливий “ретроспективний” погляд на минуле.

Описуючи прогулянки короля, автор ніщо не обходив увагою: ні паркові види з садової архітектурою, ні театральні вистави, дуже модні в стародавні часи, ні побутові сценки, рисовавшиеся після ретельного вивчення історичного матеріалу. “Прогулянка короля” – дуже ефектна робота.

Глядач зустрічається з Людовіком XIV, прогулюється по своєму дітищу. У Версалі осінь: дерева і чагарники скинули листя, їх голі гілки самотньо дивляться в сіре небо. Вода спокійна. Здається, ніщо не може потривожити тихий ставок, у дзеркалі якої відображаються і скульптурна група фонтану, і пишний процесія монарха і його наближених.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Прогулянка короля – Олександр Миколайович Бенуа.